charitativní derby

Předání šeku

V podvečer 5.1. se Benešov dočkal hokejovými fanoušky dlouho očekáváného derby mezi domácími „Lvy“ a vlašimskými „Rytíři“. Derby, které je vždy plné emocí a kdy zimní stadion téměř „praská ve švech“ (1450 platících návštěvníků).
Tentokrát však nešlo pouze o jedno z dalších mistrovských utkání, v sobotní podvečer šla v některých okamžicích i dlouholetá rivalita stranou, pomáhalo se. Na začátku utkání zimní stadion uctil minutou ticha památku nedávno zesnulého malého hokejistu a jeho tatínka. Jejich rodině bylo charitativní derby věnováno. Zahajovací buly vhodil mezi týmy Petr „Pilník“ Pilát, jeden z nejpopulárnějších jezdců freestyle motokrosu.

A pak už začal „nelítostný souboj“ o body do tabulky. Tentokrát si vítězství odnesl domácí celek výhrou 6:3. Utkáním to však celé neskončilo, naopak spíše „začalo“. Týmy odehrály utkání ve speciálních dresech, které veřejnost mohla dražit na stránkách sportovniaukce.cz. Petr „Pilník“ Pilát taktéž věnoval do aukce svůj dres. Nakonec se podařilo dresy vydražit za 118 851 Kč a společně se sponzory jsme darovali hezkých 140 000 Kč.

PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ

HC Lev Benešov
HC Rytíři Vlašim
firma Sellier & Bellot
MuDr. Aleš Fiala
a další

ZA MEDIÁLNÍ PODPORU DĚKUJEME

Benešovské radniční listy
Benešovský deník
Rádio Blaník
Český Rozhlas region
Rádio Benešov
Rádio Vlašim

další projekty

Marián Jelínek foto3

Beseda s Mariánem Jelínkem

Opravdová bomba čeká na sportovní fanoušky, ale i svědomité rodiče, v říjnu tohoto roku. Do Benešova přijede guru mentální přípravy vrcholových sportovců, Marián Jelínek.

Stipendium fotka knihy

Stipendium

Účelem Stipendia je umožnit zejména talentovaným hráčům, jejichž rodina je aktuálně v nepříznivé finanční situaci, jejich úspěšný sportovní a osobnostní rozvoj, to vše při zachování motivace k dobrým studijním a sportovním výsledkům.

Michaela Ferančíková_foto

Osobnosti do škol

Na podzim tohoto roku začínáme s projektem Osobnosti do škol. V sérii přednášek budou slavné sportovní osobnosti, ale i naděje, které teprve začínají své velké kariéry, přednášet na základních školách o motivaci ke sportování a vlastních zkušenostech.