bruslení s rackem

co je víc, než dětský úsměv?

Podařená akce. První prosincový den jsme se setkali s dětmi, abychom jim ukázali, jaké kouzla a krásy skýtá být hokejistou, hokejistkou či krasobruslařkou. Jaké je to umět bruslit, obléci se do výstroje, udělat předzápasovou rozcvičku. Odměnou nám byly dětské úsměvy během parádního poledne.

IMG_0473

JAK TO VYPADALO?

Na zimním stadionu jsme se sešli kolem desáté hodiny. Děti se “ubytovaly” v kabině číslo dvě, ale moc se v ní neohřály.

Ihned se šlo na rozcvičku do tělocvičny. Tam si ratolesti zkusily pohybové cvičení, ale i rozpumpování těla zábavnými hrami. Předzápasová rozcvička byla za námi a nyní byl čas oblékání do výstroje, vybírání správných holí a zavazování bruslí. S tímto úkonem pomáhali mládežníci klubu Lev Benešov Štěpán Hroch, Marek Dušil, Aleš Fiala, Matyáš Pěch a nadaná krasobruslařka Fiona Svobodová.

Jde se na věc. Na ledovou plochu některé z dětí vstoupily suverénně, některé opatrně a jiné zase s respektem a bojácně.

Začali jsme trénovat. Nejdříve se dětem vysvětlují pravidla na ledě, že hokejový trenér nemá píšťalku jen tak pro nic za nic. Po úvodní části se jde na bruslení. Takzvaný powerskating je důležitou součástí každého sportovce, který se pohybuje na ledě.

Trenéři Ondra Sládek, Ondra Fedoročko a Matej Ferančík i zmínění mládežníci s Fionou, dětem vysvětlovali technické parametry bruslení. Když bylo potřeba, vzali je za ruku či do náruče a pomáhali postavit se zpátky do správné polohy.

Bruslení je za námi, pojďme si hrát. Dvě mužstva musí dostat tenisáky do jednoho a puky do druhého barelu. Vítěz není důležitý, děti odhazují respekt k ledu a pádí za míčky, jako zkušení bruslaři.

Následovaly další hry plné akce a bruslení.

Pauza, rychlé občerstvení a zpátky na led. Nyní volná zábava. Kluci střílí na bránu a radují se z každé branky, děvčata “zajala” Fionu a zkoumají, jak udělat piruetu.

Čas neúprosně běžel. Konec. Tedy ledu.

Na závěr se ještě posilníme, rozdáme dětem diplomy za skvělou účast a dárek. Krom přívěšků našeho fondu jsme mohli díky partnerovi STIGA s.r.o.

věnovat dětem asi to nejbližší zimnímu stadionu. A to je stolní hokej.

Nemohli jsme než konstatovat, že se akce vydařila. A my již nyní plánujeme, co nachystáme dětem příště. Ty úsměvy totiž za to stojí. Pomáhejte s námi.

děkujeme partnerům této akce

logo Stiga
STIGA s.r.o.

Firma STIGA s.r.o. darovala Nadačnímu fondu Lev Benešov stolní hokej STIGA, který jsme rádi předali dětem.​

Fiona Svobodová

Tato mladá nadějná slečna, která aktuálně závodí v krasobruslení za USK Praha se ujala zvlášť dívek. Holky si ji brzo oblíbily a málem měla Fia umačkané ruce.

logo MSZ
Městská sportovní zařízení

Zřizovatel zimního stadionu nám zlevnil pronájem ledu a poskytl tělocvičnu a šatnu k užívání.

Fedoročko
Ondřej Fedoročko

Ač nečlen Nadačního fondu, ujal se Ondra své role výborně. Když jsme nastínili začátkem roku náš projekt, ihned se ho chytil a s vervou sobě vlastní s dětmi dováděl, trénoval je, opravoval, ale hlavně je neustále bavil.

Štěpán Hroch, Matyáš Pěch, Marek Dušil, Aleš Fiala

Kluci s mladších žáků HC Lev Benešov pomáhali dětem oblékat do výstrojí, vázat brusle, na ledě jim dělali ten správný support a nakonec jim i ukázali něco z hokejové školy.

další projekty

Stipendium fotka knihy

Stipendium

Účelem Stipendia je umožnit zejména talentovaným hráčům, jejichž rodina je aktuálně v nepříznivé finanční situaci, jejich úspěšný sportovní a osobnostní rozvoj, to vše při zachování motivace k dobrým studijním a sportovním výsledkům.

Michaela Ferančíková_foto

Osobnosti do škol

Na podzim tohoto roku začínáme s projektem Osobnosti do škol. V sérii přednášek budou slavné sportovní osobnosti, ale i naděje, které teprve začínají své velké kariéry, přednášet na základních školách o motivaci ke sportování a vlastních zkušenostech.