bruslení s rackem

01/12/2019

Co je víc než dětský úsměv?

bruslení s rackem

jak to probíhalo?

Na zimním stadionu jsme se sešli kolem desáté hodiny. Děti se “ubytovaly” v kabině číslo dvě, ale moc se v ní neohřály. 

Ihned se šlo na rozcvičku do tělocvičny. Tam si ratolesti zkusily pohybové cvičení, ale i rozpumpování těla zábavnými hrami. Předzápasová rozcvička byla za námi a nyní byl čas oblékání do výstroje, vybírání správných holí a zavazování bruslí. S tímto úkonem pomáhali mládežníci klubu Lev Benešov Štěpán Hroch, Marek Dušil, Aleš Fiala, Matyáš Pěch a nadaná krasobruslařka Fiona Svobodová. 

Jde se na věc. Na ledovou plochu některé z dětí vstoupily suverénně, některé opatrně a jiné zase s respektem a bojácně.

Začali jsme trénovat. Nejdříve se dětem vysvětlují pravidla na ledě, že hokejový trenér nemá píšťalku jen tak pro nic za nic. Po úvodní části se jde na bruslení. Takzvaný powerskating je důležitou součástí každého sportovce, který se pohybuje na ledě. 

Trenéři Ondra Sládek, Ondra Fedoročko a Matej Ferančík i zmínění mládežníci s Fionou, dětem vysvětlovali technické parametry bruslení. Když bylo potřeba, vzali je za ruku či do náruče a pomáhali postavit se zpátky do správné polohy.

Bruslení je za námi, pojďme si hrát. Dvě mužstva musí dostat tenisáky do jednoho a puky do druhého barelu. Vítěz není důležitý, děti odhazují respekt k ledu a pádí za míčky, jako zkušení bruslaři.

Následovaly další hry plné akce a bruslení. 

Pauza, rychlé občerstvení a zpátky na led. Nyní volná zábava. Kluci střílí na bránu a radují se z každé branky, děvčata “zajala” Fionu a zkoumají, jak udělat piruetu.

Čas neúprosně běžel. Konec. Tedy ledu. 

Na závěr se ještě posilníme, rozdáme dětem diplomy za skvělou účast a dárek. Krom přívěšků našeho fondu jsme mohli díky partnerovi STIGA s.r.o. 

věnovat dětem asi to nejbližší zimnímu stadionu. A to je stolní hokej.

Nemohli jsme než konstatovat, že se akce vydařila. A my již nyní plánujeme, co nachystáme dětem příště. Ty úsměvy totiž za to stojí. Pomáhejte s námi.

BRUSLENÍ S RACKEM

Děkujeme za podporu

logo Stiga
Díky partnerovi STIGA s.r.o. jsme mohli dětem věnovat stolní hokej.
logo MSZ
Zřizovatel zimního stadionu nám zlevnil pronájem ledu a poskytl tělocvičnu a šatnu k užívání.
Fiona Svobodová
Tato mladá nadějná slečna, která aktuálně závodí v krasobruslení za USK Praha se ujala zvlášť dívek. Holky si ji brzo oblíbily a málem měla Fia umačkané ruce.
Fedoročko
Ač nečlen Nadačního fondu, ujal se Ondra své role výborně. Když jsme nastínili začátkem roku náš projekt, ihned se ho chytil a s vervou sobě vlastní s dětmi dováděl, trénoval je, opravoval, ale hlavně je neustále bavil.
Kluci z mladších žáků HC Lev Benešov pomáhali dětem oblékat do výstrojí, vázat brusle, na ledě jim dělali ten správný support a nakonec jim i ukázali něco z hokejové školy.
Bruslení s rackem
Bez nich by to nebyla ta pravá zábava. Děti dováděly, hrály si, učily se a náramně je to bavilo. Což nás samozřejmě velmi těšilo.

BRUSLENÍ S RACKEM

A TEĎ SE NA TO MŮŽETE KOUKNOUT I VY

Přehrát video